Najważniejsze informacje:

Spotkanie z nami to nie jest rejestrowana wizyta lekarska.

Nie otrzymasz wypisu ani opisu badania.

Nie zapisujemy Twoich wyników, nie prowadzimy rejestru przebadanych osób, nie ma możliwości odzyskania obrazu badania po jego zakończeniu.

Nie zrealizujesz z nami skierowania na badanie ani na wizytę.

Otrzymasz wydruk z zaznaczeniem zmiany, jeśli jakaś zostanie wykryta. Nie otrzymasz opisu.

Nasz personel poinformuje Cię, jakie kroki podjąć po badaniu.

Badania mają charakter przesiewowy i informacyjny. Nie możesz powołać się na wynik w placówkach NFZ i przy rejestrowanej wizycie badanie będzie musiało zostać powtórzone.

Regulamin wydarzeń w ramach kampanii Biustowniczki

1.         Organizatorem wydarzeń jest Fundacja Kapitan Światełko, z siedzibą przy ul. Lompy 41, 41-806 Zabrze.

2.         Organizator odpowiada za techniczne i merytoryczne przygotowanie stanowiska z badaniami oraz personelu obsługującego stanowisko w oznaczonym dniu.

3.         Wydarzenie rozpoczyna się i kończy wraz z instrukcjami wydanymi przez pracowników Organizatora.

4.          Nadrzędnym w stosunku do regulaminu wydarzenia jest regulamin obiektu na terenie którego realizowane są badania.

 5.         W zależności od charakteru wydarzenia i zakresu proponowanych przez Fundację badań mogą z nich skorzystać następujące osoby:

5.1.   W przypadku organizacji badań USG piersi mogą z nich skorzystać kobiety w wieku 18-35 lat.

5.1.1.       Osoby niepełnoletnie poniżej 16 roku życia mogą skorzystać z badań USG piersi wyłącznie po podpisaniu zgody na badanie przez prawnego opiekuna oraz wyłącznie w przypadku obecności tego opiekuna w trakcie badania w przeznaczonym do tego celu gabinecie.

5.1.2.       Osoby małoletnie (między 16 a 18 rokiem życia) mogą skorzystać z badań USG piersi wyłącznie po podpisaniu zgody na badanie przez prawnego opiekuna oraz potwierdzeniu przez opiekuna, że badanie nie musi odbywać się w obecności tego opiekuna w trakcie badania.

5.1.3.       Z badania, poza sytuacjami, w których zgodę wyrazi personel prowadzący zapisy oraz lekarski wykonujące badania, nie mogą skorzystać osoby urodzone przed 1988 rokiem.

6.          W przypadku badań na wydarzeniach otwartych, gdzie każda osoba może zgłosić się na badania w publicznie dostępnej przestrzeni, przed przystąpieniem do badania każdy uczestnik musi wypełnić dostępną na stanowisku zgodę na badanie, w formie cyfrowej lub papierowej.

6.1.   Dane zbierane w ten sposób nie są przekazywane lekarzowi realizującemu badanie i nie są przetwarzane ani gromadzone przez Fundację.

6.2.   Dysponentem tych danych pozostaje Fundacja przez okres 7 dniu, po których dane, poza statystycznymi (wiek, uzyskanie informacji o akcji, deklarowana częstotliwość badania), są kasowane, co uniemożliwia wgląd do zebranych danych.

6.3.   Dane te zbierane są wyłącznie w celu umożliwienia przeprowadzenia badania i nie są przetwarzane w żaden inny sposób niż zbiorowo, do celów statystycznych.

7.          W przypadku osób będących w stałej opiece lekarskiej, co zostaje określone po wstępnym wywiadzie, może nastąpić odmowa wykonania badania ze względu na niezasadność jego realizacji.

8.     Wszystkie realizowane badania mają charakter wyłącznie przesiewowy. Badanie z nami to nie jest rejestrowana wizyta lekarska.

8.1.         Celem realizacji badania jest określenie ryzyka zapadnięcia na chorobę nowotworową.

8.2.         Inne schorzenia mogą być zasygnalizowane pacjentowi, ale ich wykrywanie nie jest priorytetem w trakcie prowadzonych przez Fundację wydarzeń.

8.3.         Badania te nie mogą zastąpić konsultacji lekarskiej. Nie umożliwiają one tym samym uzyskania kolejnej opinii osobie już leczonej na wybrany typ nowotworu.

8.4.         W trakcie badania nie jest sporządzana ekspertyza, opis ani inne zalecenia w formie innej niż ustne.

8.5.         W przypadku stwierdzenia podejrzenia wystąpienia choroby nowotworowej personel prowadzący badania informuje o dalszych, niezbędnych do pojęcia krokach.

8.6.         Personel realizujący badania nie wypisuje recept, skierowań ani innych dokumentów związanych z badaniem.

8.7.         W ramach wydarzenia nie są realizowane skierowania od lekarzy specjalistów na konkretne badania.

8.8.         W ramach badania nie są realizowane konsultacje lekarskie, przeglądy dokumentacji, nie są wydawane opinie ani zalecenia nie związane bezpośrednio z realizowanymi badaniami.

8.9.         Poza przypadkiem wykrycia zmian mogących sugerować chorobę nowotworową w trakcie badań USG uczestnicy nie otrzymują żadnej dokumentacji medycznej. Żadna dokumentacja nie jest prowadzona. Uczestnik może otrzymać zdjęcie zmiany z ultrasonografu wyłącznie w trakcie samego badania. Ani Fundacja ani lekarz nie zapisują i nie przechowują kopii tych zdjęć.

8.10.            Z uwagi na przesiewowy charakter prowadzonych wydarzeń, wykrycie nowotworu lub innej choroby w późniejszym terminie nie jest podstawą do składania roszczeń wobec lekarza, organizatorów ani zarządcy miejsca, gdzie organizowane są badania.

9.     Aby przystąpić do badań należy zachować podstawową higienę i kulturę osobistą.

10.     Osoby niezachowujące higieny lub kultury osobistej mogą spotkać się z odmową wykonania badania.

11.     Nieuprzejme zachowanie, w tym także wulgarne żarty i obraźliwe komentarze mogą skutkować odmową wykonania badań uczestnikowi.

12.     Pracownicy Organizatora mogą odmówić realizacji badań z innych przyczyn i poprosić uczestnika o opuszczenie miejsca, w którym realizowane jest badanie.

13.     Organizator może zarządzić przerwę w dowolnym momencie wydarzenia.

14.     Wydarzenie realizowane jest w określonych godzinach. Aby uniknąć przedłużenia wydarzenia Organizator i jego przedstawiciele mogą odmówić przyjęcia kolejnych uczestników jeśli istnieje obawa, że lekarz lub personel nie zdąży z ich przebadaniem.

15.     W przypadku wydarzeń otwartych przekazanie darowizny nie jest warunkiem udziału w wydarzeniu.

16.     W trakcie wydarzenia Organizator, przedstawiciele zarządcy obiektu lub też media i inne osoby oraz instytucje współpracujące przy realizacji lub promocji wydarzenia mogą nagrywać materiał video lub robić zdjęcia wydarzenia chyba, że umowa z Partnerem bądź Partnerami odpowiedzialnymi za współorganizację wydarzenia wyraźnie mówi inaczej.

16.1.         Osoby, które nie życzą sobie rozpowszechniania ich wizerunku winny poinformować o tym fotografów i operatorów w trakcie wykonywania przez nich ich obowiązków. Organizator przypomina, że przepisy prawne mówią o możliwości kontrolowania rozpowszechniania swojego wizerunku, nie zaś jego utrwalania.

16.2.         W przypadku fotografii prasowej i reportażowej, która może być uznana za materiał prasowy będący obrazem o charakterze informacyjnym, publicystycznym, dokumentalnym lub innym (art. 7 ust. 1 pkt 4 Prawa prasowego) nie znajdują zastosowania przepisy o podstawie przetwarzania danych tj. np. zgody, przepisy dotyczące obowiązku informacyjnego, prawa do sprostowania, przepisy dotyczące przenoszenia danych, część tych dotyczących powierzenia przetworzenia danych a także rejestrowania czynności przetwarzania.

17.     W obrębie mobilnego gabinetu nie mogą przebywać zwierzęta oraz osoby zakłócające spokój osobom oczekującym na udział w wydarzeniu. W obawie przed uszkodzeniem konstrukcji lub innych sprzętów lub w obawie przed naruszeniem komfortu bądź intymności uczestników Organizator może prosić wskazane osoby lub opiekunów zwierząt o oddalenie się od miejsca realizacji wydarzenia.

18.     Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania wytycznych Organizatora, zarządcy obiektu oraz służb porządkowych. Dotyczy to także kolejności przyjmowania uczestników przez personel medyczny.

19.     Osoby uszkadzające mienie Organizatora zostaną obciążone kosztami przywrócenia go do stanu sprzed uszkodzenia lub też zastąpienia go. Osoby działające na szkodę wizerunku, samopoczucia, komfortu i mienia pracowników Organizatora, innych uczestników wydarzenia, pracowników obiektu i innych osób mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności prawnej i finansowej za swoje działania.

20.     Organizator ubezpieczony jest od ryzyk związanych z realizacją wydarzenia. W przypadku jakichkolwiek roszczeń wobec Organizatora spory winny być rozstrzygane polubownie, zaś w przypadku braku możliwości osiągnięcia takiego porozumienia, przed sąd właściwy ze względu na siedzibę Organizatora.